Objavljamo pismo, ki smo ga poslali Informacijski pooblaščenki z namenom zagotavljanja najstrožje možne zaščite pravic otrok na Internetu.
Digitalne pravice
Potrebujemo regulacijo in transparentnost za omejevanje težav, ki izvirajo iz družbenih omrežij “Mark Zuckerberg Slovenije ne ceni dovolj,” je mladim in civilni družbi v Sloveniji sporočila žvižgačka Frances Haugen. Na dogodku, ki ga je gostil zavod Vsak, je Frances Haugen govorila o rizikih za mlade in za demokracijo v Sloveniji, […]
Dostop do računalniške opreme in interneta je pogoj za uresničevanje otrokovih pravic do informiranosti, učenja, izražanja mnenja, druženja, igre … Tudi medijska pismenost in digitalne spretnosti igrajo pri tem pomembno vlogo.
O lovljenju ravnovesja med pravicami mladih potrošnikov in njihovo zasebnostjo ter poslovnimi modeli tehnoloških podjetij so razpravljali sogovorniki na 4. posvetu o digitalnih pravicah mladih.
Digitalne pravice mladih občinstev Na 3. strokovnem posvetu o digitalnih pravicah mladih občinstev v digitalni dobi so sodelovale prof. dr. Tanja Oblak Črnič, avtorica knjige Mladost na zaslonu s Fakultete za družbene vede, Neža Prah Seničar, ustvarjalka oddaj za mlade na TV Slovenija, in svetovalka Zagovornika načela enakosti Nevenka Prešlenkova, […]
Sogovorniki so opozorili, da se odgovor na to vprašanje skriva v družbenem dogovoru o tem, v kakšni družbi si želimo živeti.
Serijo strokovnih posvetov o digitalnih pravicah mladih so otvorili dr. Jelena Burnik, Pika Šarf in dr. Jože Ruparčič, ki so spregovorili o različnih pravnih pogledih na opolnomočenja najmlajših državljanov digitalne družbe.
Serija petih strokovnih posvetov o človekovih pravicah otrok in mladih v digitalni družbi